Loading...
Porady

Koło pasowe w pigułce

Koło pasowe – zupełnie jak każdy tego rodzaju element mechaniczny odznacza się określonym okresem żywotności. W celu jej przedłużenia, warto zadbać o odpowiednie warunki oraz stosowną konserwację. Jakie przyczyny wpływają na popularne uszkodzenia i awarie kół pasowych? Na to i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Popularne uszkodzenia i awarie kół pasowych

Koło pasowe stosowane przede wszystkim w maszynach i urządzeniach produkcyjnych działających na ogromnym poziomie intensywności narażone są na wiele urazów mechanicznych i innych niebezpieczeństw. Najpopularniejszym powodem awarii jest wspomniany czynnik mechaniczny. Do tego typu uszkodzenia dochodzi najczęściej w momencie nieodpowiedniego montażu. Odpowiedzialność jest wtedy po stronie osoby montującej, która najczęściej nie posiada dostatecznej wiedzy. Właśnie dlatego warto korzystać z usług osób wyposażonych w stosowne uprawnienia. Zapobieganie tego typu błędom sprawia, że unikamy przestoju w zakładach produkcyjnych , który w skrajnych przypadkach może wynieść nawet do kilku dni.

Kiedy należy dokonać wymiany koła pasowego

Poza złym montażem, przyczyną awarii może być ponadto złe napięcie pasa. Ciężkie i monotonne warunki w jakich funkcjonuje mechanizm sprawiają, że powinniśmy dokonywać regularnej diagnostyki układu z kołem pasowym na czele. W momencie, gdy pracownicy rozpoznają nadmierny hałas, bądź nieregularną pracę najpewniej mamy do czynienia z uszkodzeniem. W momencie w którym wyspecjalizowany pracownik uzna, że koło zużyło się, wówczas należy przystąpić do natychmiastowej jego wymiany. Tu warto podkreślić, że większość firm zajmujących się naprawą nie dysponuje takimi kołami, dlatego należy je załatwić we własnym zakresie.Z szeroką ofertą profesjonalnych i wysokiej jakości kół pasowych można spotkać się w serwisie http://kola-pasowe.com.pl

Koło pasowe w pigułce
5 (100%) 1 vote

Podziel się!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *